Jak dokonać wymiany klamki?

Dom to miejsce, gdzie wijemy swoje rodzinne gniazdko, dokonujemy poprawek, remontów, które cieszą nasze oko, zmieniają wystrój, dają odszykowany wygląd pomieszczeń. “Któż bowiem z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie najpierw i nie obliczy kosztów, czy ma na wykończenie? Aby gdy już położy fundament, a nie może dokończyć, wszyscy, którzy by to widzieli, nie zaczęli naśmiewać się z niego, mówiąc: ten człowiek zaczął budować , a nie mógł dokończyć. “ – Bibilia.

Jakie są rodzaje klamek?

Wyróżnić można takie rodzaje klamek, jak między innymi:

klamki drzwiowe: klamki zewnętrzne, klamki wewnętrzne,

klamki okienne.

Klamka wewnętrzna powinna zostać dopasowana do wystroju wnętrz, a jak i również powinna mieć masę dobraną do drzwi, które mogą być nazbyt ciężkie lub mniej ciężkie. Wybór klamki powinien zostać przemyślany, nie każda klamka będzie nam podczas wyboru odpowiadać.

Klamka zewnętrzna jest narażona na różne warunki atmosferyczne, musi ona mieć silny materiał, z którego jest zrobiona.

Wymiana i instalacji klamki drzwiowej.

Klamka to nasze bezpieczeństwo, które zapewnia nam każdego dnia, każdej nocy. Czujemy się bezpiecznie, gdy mamy wszystkie klucze od zamka w domu, jak i również zawsze klamka działa sprawnie. Jednak może zdarzyć się, że klamka jest już zepsuta lub przy zatrzaśnięciu drzwi i braku dostania się do domu, musimy wymienić klamkę. Gdyż nie ma innej możliwości. Wówczas możemy wezwać ślusarza, który otworzy nam drzwi. Jednak warto też zakupić nowy rodzaj klamki i samemu ją wymienić, obniżymy koszty wymiany jej o usługi ślusarza.Powstaje tu pytanie: Jak zainstalować klamkę drzwiową?

Pierwszym krokiem jest wymian starej klamki, jej demontaż. Potrzebujemy do tej czynności śrubokręt, którym odkręcimy śruby jej z obu stron.

Drugim krokiem jest rozpoczęcie montażu nowo zakupionej klamki. Model klamki powinien spełniać proporcje, jakie posiadał stary model klamki.

Trzeci krok to umieszczenie trzepienia w otworze, drugą część klamki wsadzamy z drugiej strony, tak, by dwa elementy się połączyły.

Ostatnim, czwartym krokiem jest dokręcenie śrub, umocowanie osłony, która te śruby zasłoni. Dokładnie jeszcze kontrolujemy, czy wszystko, gra, klamka dobrze się otwiera.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że klamka to część drzwi, która ma ogromne znaczenie, stwarza bezpieczeństwo wszystkich domowników. I może ona również tworzyć akcent dekoracyjny całego wnętrza.