Nowe oblicze wnętrza

Po pewnym czasie nawet najładniej urządzone pomieszczenie zaczyna stawać się nudne i wygląda mało atrakcyjnie. Jedyną radą na zmianę tego stanu rzeczy jest remont, który wprowadzi do naszego mieszkania powiew świeżości, nowoczesności, a może coś jeszcze innego? Wszystko zależy od tego, w jakim stylu zastosujemy aranżacje.

Uniwersalny minimalizm

Najbardziej chyba eleganckim a przy tym uniwersalnym stylem jest minimalizm. Moda na niego nie przemija, gdyż jest ponadczasowy w swej prostocie. Gdy postawimy na minimalistyczne aranżacje, w ostatecznym rozrachunku remont i wykończenie detali nie będą kosztowały nas tak drogo. Styl ten skupia się na maksymalnym ograniczeniu wszelkich dodatków. Kolory mają być stonowane, meble stawiamy jedynie te najbardziej potrzebne. Warto zaznaczyć, że minimalizm tyczy się również wszelkich deseni. Wybierając ten styl starajmy się więc nie dobierać dodatków, na przykład poduszek na sofę, w jakieś fantazyjne wzory, a stawiajmy raczej na gładkie tekstury. To samo dotyczy kolorów ścian, które nie mogą być krzykliwe. Najlepiej, by pozostały w stonowanych, spokojnych odcieniach.

Elementy florystyczne

Niezwykle szykownym stylem, który można rozważyć obmyślając nowe aranżacje naszych starych wnętrz, jest styl wykorzystujący elementy naturalistyczne. Zieleń nie tylko koi i uspokaja kołatane nerwy, ale również wprowadza nastrój relaksu, który skutecznie udziela się wszystkim osobom przebywającym w pomieszczeniu. Ale nie chodzi o to, by cały remont polegał jedynie na przemalowaniu ścian na fikuśne odcienie zieleni. Główną cechą stylu opartego na motywach roślinnych są – to chyba nic zaskakującego – rośliny. Pięknie w nowoczesnych wnętrzach komponują się nie kwitnące, a zielone rośliny doniczkowe. Nadają wnętrzu odrobiny pikanterii swoimi egzotycznymi pokrojami. Do takich roślin należy między innymi ogromnie popularna ostatnio monstera, sansewieria, ale także różne odmiany paproci, czy wszelkie inne rośliny o zielonych liściach i fantazyjnych skojarzeniach. Jeżeli chcemy, by takie naturalistyczne wnętrze miało bardziej elegancki niż dziki charakter, możemy śmiało postawić na drzewka bonsai. Są to skarłowaciałe drzewa różnych odmian, które różnymi metodami kształtuje się tak, by wyglądały niczym miniaturowe bardzo stare drzewa. Najbardziej popularnym i jednym z tańszych gatunków używanych do tego typu hodowli jest fikus benjamina.

Najlepszy pomysł to własny pomysł

Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy zdecydujemy się na jakiś konkretny styl, czy nie. Są to tylko nazwy. Równie dobrze możemy zwyczajnie podążać za swoimi własnymi upodobaniami, gdyż każdy ma własne poczucie estetyki, którego wyrażenie może dać poczucie spełnienia i satysfakcji. Dlatego warto eksperymentować i wymyślać swoje autorskie aranżacje.