Żarówki ledowe- czy warto kupić?

W dzisiejszych czasach technologia poszła zdecydowanie do przodu. Rozwija się ku lepszemu. Jak wiadomo światło jest bardzo ważne, nie tylko w domu, ale także w sklepach, firmach i innych pomieszczeniach. Jeszcze kilkanaście lat temu nie było mowy o innych żarówkach. W sklepach były tylko do wyboru te tradycyjne. Teraz na szczęście wszystko się zmieniło i ludzie mają większy wybór. I oczywiście coraz więcej ludzi decyduje się na żarówki ledowe.W niniejszym artykule chciałabym omówić czym jest technologia LED oraz na czym polega i gdzie można ją wykorzystywać. Ale zanim zacznę opisywać warto zastanowić się na początek co oznacza w ogóle skrót LED.

Co oznacza skrót LED?

Z tłumaczenia angielskiego słowo to oznacza nic innego jak diody elektroluminescencyjne emitujące światło. Powszechnie diody LED można uznać za element półprzewodnikowy przez który przepływa prąd. Światło takiej diody jest widoczne dla nas “gołym okiem” i od zwykłego światła różni się tylko i wyłącznie długością emitowanej fali. Jest to zależne od rodzaju diody.

Dlaczego warto stosować technologię ledową?

Na pewno jedną z głównych różnic jaka jest widoczna między żarówkami tradycyjnymi a żarówkami ledowymi jest led to żarówki energooszczędne. Chodzi o to, że pobierają znacznie mniej prądu. W obecnych czasach jest to bardzo ważne, ponieważ każdy większość opłat rośnie, a wypłaty stoją w miejscu. Dlatego większość szuka oszczędności gdzie się da. Technologia led generują ogromny zasób mocy, pobierając przy tym mniej prądu. Przykładem może być to, iż żarówka LED o mocy 10W jest zamiennikiem tradycyjnej żarówki o mocy 75W. Jest różnica? Oczywiście, że tak. Mniejsza moc, ale strumień światła jest większy i zdecydowanie ładniejszy. Dodatkowo żarówki ledowe są bardziej wytrzymałe i pracują dłużej. Jeśli kupimy dobrą żarówkę to możemy mieć pewność, że będzie pracowała w granicach 30 000 godzin. To znacznie więcej od pracy tradycyjnych żarówek. Również jeśli chodzi o cenę to w ciągu kilku lat zmalały. Dlatego, też ludzie wolą kupić żarówki energooszczędne. Może i wydadzą trochę więcej, ale będą mieli pewność, że to zakup na dłużej. Nie będą musieli często ich wymieniać na nowe. A o to właśnie producentom chodziło. Fajne jest też to, że rynek oferuje bardzo dużą paletę barw. Dlatego mamy w czym wybierać. Warto wspomnieć, że lepiej się one prezentują i są bardzo przyjazne dla środowiska. Wynika z tego, że są ekologiczne.

Gdzie możemy wykorzystać technologię LED?

Jak już wcześniej było wspominane, technologię LED możemy zastosować między innymi w domu, w biurze, barze, w magazynach, galerie, centra handlowe czy nawet muzea. W tych miejscach żarówki mają okazję spełnić się w stu procentach. Wiadomo, że im większa powierzchnia tym więcej światła jest potrzebne .A co za tym idzie są większe koszty. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie można oszczędzić a i zdecydowanie zyskać na wyglądzie. Stworzy się niepowtarzalny klimat. Ludzie decydują się na rozwiązania ledowe także w sypialni do oświetlenia mebli.

Rodzaje żarówek LED

Na polskim rynku możemy wyróżnić kilka rodzajów takich żarówek. Chodzi tutaj między innymi o żarówki led e27 oraz żarówka gu10. Co oznacza, nazwa E27? Oznaczają nic innego jak rozmiar gwintów. E27 to duży gwint, który jest stosowany w żarówkach LED . To najbardziej popularny i najczęściej wybierany rodzaj żarówek. Jest używany w większości rodzajów oświetleń. Natomiast jeśli chodzi o żarówkę gu10 to mały gwint, który stosowany jest w niewielkich lampach.

Na zakończenie niniejszego artykułu warto zaznaczyć, że jeśli ktoś jeszcze się nie zdecydował na zakup żarówek ledowych to powinien przeczytać informacje na ich temat. Jednak nie pozostawia wątpliwości to, iż wybierając takie rozwiązanie zaoszczędzimy trochę pieniędzy ale nie tylko. Poprawi się wygląd naszych pomieszczeń. Żarówki energooszczędne zyskują coraz to większą popularność. Bo kto nie chce mieć nowoczesnego wnętrza? Na prawdę nie będziecie żałować jeśli je kupicie.

 

Kategoria: dom