Meble do salonu w bloku

Salon w bloku to zazwyczaj największe pomieszczenie w całym mieszkaniu, jednak bardzo często nadal nie jest ono zbyt dużych rozmiarów, a umeblowanie go to całkiem spore wyzwanie. Dobór odpowiednich mebli, które wpadały w nasze gusta, odpowiadały rozmiarowi pomieszczenia oraz dodatkowo wyróżniały się ciekawym designem i ładną estetyką to bardzo trudny orzech do zgryzienia. Sprawdź, jak umeblować salon w bloku, aby był funkcjonalny, ładny, a do tego stał się wizytówką twojego domu.

Jakie meble do salonu będą zawsze trafionym wyborem? Przede wszystkim takie, które pozwolą ci na relaks i wypoczynek. Dodatkowo, musisz znaleźć w swoim salonie miejsce na telewizor oraz umiejscowienie pewnych rzeczy, które w jego przestrzeni po prostu muszą się znaleźć. Sprawdź, czy meblościanka to dobry pomysł, na jaką kanapę postawić oraz o jakich szczegółach nie możesz zapomnieć, kiedy meblujesz salon w bloku.

Meblościanka – podstawa wyposażenia salonu

Nie od dziś meblościanka stanowi podstawowe wyposażenie salonu w bloku. To niezwykle poręczny zestaw mebli, który elastycznie dopasowuje się do niewielkiej przestrzeni. W praktycznie każdej meblościance do salonu znajdzie się miejsce na telewizor, kilka półek oraz szafek. Niektóre nowoczesne modele są również wyposażone w systemy światełek LEDowych, które uatrakcyjniają salonową przestrzeń.

Narożnik – komfort dla całej rodziny

Kanapa w niewielkim salonie w bloku to zawsze kwestia niezwykle sporna. Niektórzy szukają jak najmniejszej kanapy, co odbija się nie komforcie wypoczynku. Z tego właśnie powodu najlepszym rozwiązaniem jest narożnik, który za dnia pozwoli na wypoczynek dla całej rodziny, w nocy stanie się zaś wygodnym, pełnowymiarowym łóżkiem.

Co jeszcze?

W salonie nie może zabraknąć stolika kawowego bądź poręcznej ławy. Warto jest postawić na model z dodatkową półką pod blatem. Należy jednak pamiętać, żeby długość ławy nie była dłuższa niż długość kanapy. W nieco większych salonach dobrze sprawdzą się również pufy.