Na co zwrócić uwagę przy zakupie narożnika z funkcją spania?

Rozkładane narożniki są najczęściej wybieranymi meblami do salonu. Głównie z tego powodu, że pełnią w nim istotną rolę, ponieważ są miejscem spotkań rodzinnych i towarzyskich oraz stanowią świetne miejsce do wypoczynku po ciężkim dniu pracy.

Zamawiający mają dość spore wymagania wobec takiej kanapy, ponieważ musi być ona komfortowa i funkcjonalna, a dodatkowo estetyczna, aby idealnie pasowała do wnętrza salonu.

W jaki sposób wybrać dobrą rozkładaną kanapę?

Na początek powinniśmy dokładnie określić, jakie są nasze potrzeby oraz naszej całej rodziny wobec nowej kanapy. Musimy dokładnie dowiedzieć się, czy narożnik będzie również pełnił funkcję łóżka, czy ma mieć pojemnik na pościel oraz ile osób najczęściej będzie z niego korzystało.

W ten sposób będziemy mogli sprecyzować oczekiwania wobec nowego mebla. Zawsze warto postawić na narożniki rozkładane z funkcją spania, kiedy nasz dom bardzo często jest odwiedzany przez różnych gości, a dodatkowo oferujemy im spanie na jedną noc albo nocleg na cały weekend.

Co warto ustalić przed nabyciem narożnika rozkładanego?

Zanim wybierzemy się na zakupy do sklepu meblarskiego, powinniśmy dokładnie ustalić, jakie są możliwości naszego pokoju dziennego. Narożniki tapicerowane mimo tego, że są bardzo praktyczne to jednak wymagają nieco więcej powierzchni niż tradycyjna sofa. Nowoczesne narożniki rozkładane doskonale sprawdzą się w dużym, przestronnym salonie.

Dlatego musimy upewnić się, że w pokoju dziennym znajdziemy odpowiednią ilość miejsca na ustawienie tak dużego mebla. Trzeba także dokładnie obliczyć czy po rozłożeniu narożnika, bez trudu będziemy mogli przemieszczać się po całym pokoju. Ważny również jest komfortowy sposób rozkładania.

Warto także określić swoje możliwości finansowe. W ten sposób będziemy poszukiwać mebli tylko w konkretnym przedziale cenowym.

Funkcjonalna czy estetyczna kanapa do salonu?

W sklepach meblowych znajdziemy wiele atrakcyjnych narożników, które są tapicerowane i mają piękną kolorystykę. Jeśli kanapa ma służyć tylko jako funkcja dekoracyjna to bardzo łatwo będzie nam znaleźć odpowiedni ideał do salonu.

Natomiast jeśli bardziej zależy na tym, aby zamówiony model był funkcjonalny i doskonale sprawdzał się jako dodatkowe łóżko to warto postawić na narożnik z funkcją spania, z pojemnikiem na pościel i zdejmowanym pokrowcem. W ten sposób będziemy mieli odpowiednie miejsce do noclegu dla gości, a dodatkowo łatwo poradzimy sobie z czyszczeniem zabrudzeń i pielęgnacją. Dodatkowej wygody zapewnić mogą podłokietniki.

Aby zamienić nasz salon w komfortowe miejsce, warto również zaplanować obok narożnika stylowy stolik kawowy.

Z jakiego materiału zamówić narożnik?

Nowoczesne narożniki mogą być obite tkaniną, skórą albo ekoskórą. Jego wygląd i to, na który materiał się zdecydujemy, zależy w głównej mierze od tego, jakie są nasze oczekiwania i potrzeby.

Najdroższe będą oczywiście modele zaprojektowane ze skóry, ale wyróżniają się one ponadprzeciętną estetyką. Dodatkowo skórę łatwo utrzymać w czystości, świetnie się prezentuje i jest trwała przez wiele lat.

Ekoskóra natomiast jest już znacznie tańsza, ale za to mniej trwała. Meble z tkaniny mogą być obite materiałem z włókien naturalnych lub sztucznych albo stanowić połączenie tych tworzyw.

Bardzo dobrym pomysłem są również kanapy na zamówienie, ponieważ wtedy sami decydujemy o wymiarach, funkcji spania, materiale wykonania i innych detalach. Niezależnie od tego, który model wybierzemy, zawsze przed dokonaniem płatności należy sprawdzić, czy obicie jest starannie uszyte, a do wykończenia użyto wysokogatunkowych materiałów. W ten sposób będziemy mieli pewność, że narożnik posłuży nam przez wiele lat i nie będziemy mieć z nim żadnych problemów.