Fachowiec potrzebny od zaraz

Na co zwrócić uwagę, chcąc wynająć dobrą ekipę remontową? W jaki sposób zmienić wystrój wnętrza tak aby cieszyć się nim przez długie lata? Czy możliwy jest remont, który nie zrujnuje domowego budżetu a jednocześnie zostanie wykonany profesjonalnie? Przed takimi dylematami stoją wszyscy ci, którzy myślą o remoncie swoich czterech kątów. Mały czy duży remoncik wcale nie musi jednak spędzać nam snu z powiek. Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać – otóż nie! Obecnie mamy możliwość wynajęcia dobrej, wykwalifikowanej ekipy dla której remonty to chleb powszedni. Trzeba tylko zwrócić uwagę na kilka szczegółów a wszystko się powiedzie.

Szczerość i rozmowa

Najważniejsze po wynajęciu ekipy remontowej jest zaufanie jak również szczera rozmowa dotycząca warunków przeprowadzenia remontu, ustalenie zakresu prac (tylko jedno pomieszczenie czy remont generalny lub też wykończenie mieszkania “pod klucz”) , terminu ich wykonywania (konkretnych etapów) wreszcie sporządzenie kosztorysu uwzględniającego nie tylko to, co chcemy wykonać ale też potencjalne dodatkowe koszty wynikające na przykład z kupna większej ilości materiałów, artykułów wyższej jakości, kosztów potencjalnych usterek itp. Od początku mówmy o tym, jakich efektów oczekujemy od wynajętych fachowców oraz co chcielibyśmy uzyskać. Jest to ważne szczególnie w sytuacji gdy nie będzie nas na miejscu i nie będziemy mieli możliwości kontrolowania przebiegu prac remontowych.

Sprawdzony biznes

Wybierając określoną ekipę pamiętajmy o zweryfikowaniu opinii na jej temat w Internecie jak również tego czy jest to firma legalna, solidna, czy dotrzymywane są ustalone wcześniej terminy. Zanotujmy dane teleadresowe i nazwisko właściciela. Przeczytane w Internecie opinie najlepiej potwierdzić w kilku źródłach, najlepszym rozwiązaniem jest prośba o radę wśród znajomychz pracy, rodziny, czy przyjaciół. Możemy również sprawdzić czy firma posiada stronę internetową oraz czy ma dostępne dla klientów portfolio czyli katalog prac wykonywanych wcześniej lub referencje od poprzednich klientów.
Jeżeli coś wzbudza nasze podejrzenia lub opinie nie są najlepsze – zrezygnujmy z dalszych usług. Remont domu czy mieszkania to inwestycja na lata, wszak chodzi tu o miejsce, w którym będziemy żyć i spędzać większość czasu. To ważne, żeby wszystko przebiegało zgodnie z planem i naszymi oczekiwaniami.

Pamiętaj o umowie

Podstawowym dokumentem, w którym znajdą się wszystkie informacje dotyczące naszej współpracy z wybraną firmą przeprowadzającą remonty jest umowa. Dopilnujmy by była ona szczegółowa i dokładna. Muszą tam zostać zawarte takie informacje jak całkowita wycena prac (ewentualne zaliczki, kwestie zwrotów, czas i forma płatności), szczegółowy plan i zakres przeprowadzanych prac, termin ich wykonania (jeśli są to działania wieloetapowe to terminy i zakres poszczególnych etapów). Opracowując kosztorys zwróćmy uwagę, czy obejmuje on tylko koszty wykonania usługi czy również koszty materiałów, dodatkowych wynagrodzeń itp. W razie wątpliwości skonsultujmy się z prawnikiem, który doradzi jak powinna wyglądać dobra umowa.