Przeprowadzka na wieś i co dalej?

Śniadania w ogrodzie, cisza, spokój i przestrzeń? Życie z dala od miasta kusi nas wieloma aspektami. Chcąc zwolnić tempo życia, niejednokrotnie zastanawiamy się nad tym, czy przeprowadzka na wieś będzie dobrym wyborem. Dlaczego warto to zrobić?

Życie w duchu slow life

W obecnych czasach przeprowadzka na wieś przestała być jedynie pomysłem na spokojną emeryturę. Coraz częściej decydujemy się na zmianę miejsca zamieszkania z uwagi na towarzyszący miejskiej przestrzeni hałas lub smog. Nie bez znaczenia pozostaje tempo życia, które nie pozostawia wiele czasu na chwile spędzane z rodziną, realizację pasji czy aktywny tryb życia. Z uwagi na te aspekty trend slow life zyskał w ostatnich czasach niemałą popularność – doceniają go także popularni vlogerzy, gwiazdy instagrama czy celebryci.

Spokój, cisza i wiele więcej

Przeprowadzka na wieś może okazać się korzystna z kilku powodów. Życie bliżej natury ma na nas dobry wpływ i dostarcza wielu okazji do małych zachwytów. Jeśli brakowało nam na nie czasu w mieście – teraz z pewnością będziemy mogli docenić chwile spędzane pod rozgwieżdżonym niebem, którego nie zakłócają światła miasta lub delektować się popołudniami w ogrodzie. Wieś pozwoli nam również na odpoczynek od codziennego zgiełku i hałasu, oferując w zamian malownicze widoki, śpiew ptaków i nie mniej możliwości na rozwój niż miasto.

Uprawa ziemi, rękodzieło, a nawet własna pasieka

Zastanawiając się nad tym, czy przeprowadzka to dobry pomysł, niejednokrotnie analizujemy, jakie możliwości pracy i rozwoju oferuje nam ta zmiana. Czasy, w których uprawa ziemi i hodowla zwierząt były jedyną opcją pozwalającą utrzymać się na wsi to jednak już przeszłość. Oczywiście zajęcia tego typu wciąż cieszą się dużą popularnością, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć własną działalność w innym zakresie. Ciekawą alternatywą może być sprzedaż produktów handmade, własna pasieka czy firma ogrodnicza. Współczesne technologie sprawiają, że przeprowadzka na wieś nie stoi na przeszkodzie w drodze do pracy w wielu wolnych zawodach czy realizacji projektów w ramach freelance. Aby ją realizować, wystarczy komputer, dostęp do sieci i… bajecznie zaaranżowany taras z widokiem na łąkę lub przytulny salon domku na wsi, z którego będziemy mogli pracować.

Życie na wsi ma wiele zalet i roztacza przed nowymi mieszkańcami sporo możliwości. W dobie dzisiejszych technologii praca ta niejednokrotnie pozwala na zapewnienie sobie źródła dochodu i realizację hobby w jednym. Pasieka, prowadzenie lokalnego gospodarstwa ekologicznego czy własna hodowla mogą stać się pomysłem na życie zgodnie z ideą slow life!