Witryna sklepowa – jaka aranżacja zwróci uwagę klientów?

Gabloty i witryny sklepowe to jeden z kluczowych aspektów zwracających uwagę potencjalnych klientów. Odpowiednio zaaranżowane, pozwolą nie tylko oddać charakter naszej przestrzeni handlowo-usługowej, ale także będą stanowiły swoiste zaproszenie do przekroczenia progu sklepu. Oto kilka pomysłów na aranżacje witryn sklepowych!

Bez zbytniej ekstrawagancji

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wystrój witryny sklepowej jest prezentacja oferowanych produktów. Prowadząc sklep odzieżowy, możemy ulokować na niej manekiny przedstawiające najnowszą kolekcję. W przypadku piekarni, przechodniów zachęcą apetyczne wypieki, które możemy ułożyć np. w dużych wiklinowych koszach. Kolorowe regały to natomiast odpowiednia aranżacja pozwalająca na przedstawienie asortymentu księgarni. Stonowane rozwiązania będą również odpowiednim wyborem wówczas gdy prowadzimy sklep oferujący np. produktu medyczne lub stroje komunijne.

…lub w zaskakujący sposób

Chcąc się wyróżnić na tle zlokalizowanych w sąsiedztwie budynków, warto postawić na aranżację z pomysłem. Zamiast prezentować nową kolekcję w pełnej krasie, możemy wybrać jeden jej element i wyeksponować go w minimalistycznym stylu. Dobrym pomysłem może okazać się także gra świateł, dzięki którym za dnia nasza witryna będzie akcentować zupełnie inne elementy wystroju niż po zmroku. Również sklep, którego witryna będzie utrzymana w jednolitej kolorystyce – np. mocnej kobiecej czerwieni lub tajemniczej czerni – będzie oryginalnym sposobem na zwrócenie uwagi klientów.

Tematyczne aranżacje

Ciekawym i chętnie stosowanym przez właścicieli sklepów rozwiązaniem są tematyczne aranżacje witryny sklepowych. Taka aranżacja zwraca uwagę klientów i zachęca ich do odwiedzenia naszego punktu. Wielu właścicieli sklepów korzysta z popularnych motywów, dekorując przestrzeń tak, aby dopasować ją do kalendarzowych okazji. W ciągu roku istnieje wiele momentów, takich jak Walentynki, Halloween czy Boże Narodzenie, którymi możemy się zainspirować.

W blasku neonów

Nowoczesny design chętnie wraca do dawnych wzorniczych trendów, czego przykładem mogą być np. neonowe dekoracje. Z uwagi na bogactwo rozwiązań, możemy wykorzystać je, dekorując niemal każdy sklep. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na świetliste dekoracje w formie kwiatów, którymi ozdobimy witrynę kwiaciarni lub kolorowe neony imitujące zabawki i wpisujące się w aranżację sklepu z artykułami dziecięcymi.

Możliwości oferowanych przez innowacyjne rozwiązania jest naprawdę wiele. Dobry plan i odrobina kreatywności pozwolą nam zaaranżować zaskakujące, przyciągające wzrok witryny, które zaskoczą potencjalnych klientów i będą wizytówką prowadzonego sklepu.