Pomysły na drewno w domu niskim kosztem

Urok drewna w domu jest niezaprzeczalny. Ociepli wizerunek każdego pomieszczenia, da poczucie swojskości i pozwoli poczuć się przytulnie. Niestety prawdziwe, drewniane akcesoria do domu zazwyczaj są bardzo kosztowne. Oto kilka pomysłów na budżetowe drewniane wyposażenie.

Stolik kawowy

Nic tak dobrze nie pełni roli niskiego urokliwego stolika do salonu, jak skrzynka drewniana! To nie żart. Skrzynki takie można bez problemu pozyskać na bazarach, czy nawet w supermarketach. Najczęściej przechowywane są w nich owoce. Przy odpowiednim ustawieniu i sklejeniu ze sobą dwóch lub czterech skrzynek, uzyskamy piękny nietypowy stolik. Gdy skrzynki będą leżeć na bokach, dodatkowo naszą przestrzeń uwolnią od bałaganu powstałe w ten sposób przestrzenie pod stolikiem, w których można z powodzeniem przechowywać różne drobiazgi. Dodatkowych wartości estetycznych taki stolik zyska, gdy odświeżymy go lakierem do drewna w jakimś intensywnym odcieniu, pasującym do wystroju salonu.

Stolik kawowy w innej odsłonie

Stoliki to chyba – zaraz po łóżku – najważniejsze akcesoria do domu. Dlatego warto mieć nawet dwa. Drugi rodzaj drewnianego stolika możemy wykonać z drewnianych palet. Jest to świetna alternatywa na wypadek, gdyby skrzynka drewniana się u nas nie sprawdziła. Wystarczy taką odmalowaną paletę zwyczajnie postawić w salonie. Jeśli jednak wolimy coś mniej surowego, można na wierzchu położyć taflę szkła, łagodzącą cały efekt. Dzięki temu również dziury pomiędzy deskami nie będą przeszkadzać.

Stelaż do łóżka

Kolejne zastosowanie drewnianych palet znajdziemy w sypialni. Ustawienie kilku obok siebie będzie idealnym stelażem pod materac do spania. Tego typu ekologiczne akcesoria do domu nie bez powodu zyskują na popularności. Metalowe stelaże z czasem zaczynają nieprzyjemnie skrzypieć i uginać się pod ciężarem nawet najlżejszego użytkownika. Drewno natomiast, z którego wytwarza się palety, jest solidnym budulcem, który będzie służył przez wiele kolejnych lat.

Półka na książki

Czy to na książki, czy inne drobiazgi, wisząca, czy stojąca – półka na książki będzie kolejnym idealnym wykorzystaniem niepotrzebnych skrzynek. Skrzynka drewniana jako element konstrukcji ma taką zaletę, że stwarza wiele możliwości dowolnej konfiguracji układów. Mogą to być cztery skrzynki ustawione pionowo lub dwie obok siebie z kolejnymi dwoma jako druga „warstwa”. Wszelkie pomysły uda się z łatwością zrealizować. Kolor również daje spore pole manewru. Biel, głęboki brąz, czerń, skrzynka drewniana w każdej szacie kolorystycznej będzie wyglądała estetycznie, a zarazem wyjątkowo.