Meble artystyczne, czyli jakie?

Meble artystyczne (ozdoby metalowe) to sprzęty wytwarzane najczęściej ręcznie przez rzemieślników, choć trzeba przyznać, że za sprawą technologii definicja ta uległa nieco modyfikacji w ostatnich latach. Sprawdź, czym są dziś meble artystyczne i dlaczego warto na nie postawić w aranżacji wnętrz.

Czym są dziś meble artystyczne?

Inaczej niż w przeszłości, dziś rzemieślnicy poza narzędziami ręcznymi, posługują się również najnowszą technologią, choćby metodami cięcia czy obróbki laserowej. Są one wykorzystywane szczególnie w przypadku tworzyw sztucznych i metalu. Jeśli więc w obszarze twoich zainteresowań zakupowych leżą ozdoby metalowe z manufaktury, musisz mieć świadomość, że nawet producent, który wytwarza unikalne wyroby, nie zawsze wykonuje je wyłącznie ręcznie. Zresztą to wcale nie umniejsza artystycznej wartości tych przedmiotów.

Meble artystyczne – w jakim stylu?

Choć rzemiosło kojarzy się zwykle z antykami lub co najmniej meblami w stylu vintage, niekoniecznie musi tak być. Rzeczywiście, wiele przedmiotów artystycznych wykonanych z naturalnego drewna czy metalu nawiązuje do przeszłych stuleci czy choćby dziesięcioleci. Mimo to meble i dodatki artystyczne mogą mieć również bardzo nowoczesny charakter.

Niezależnie więc od tego, czy poszukujesz sprzętów do zaaranżowania mieszkania w secesyjnej kamienicy, loftowego lokum czy też ultranowoczesnego domu, zawsze możesz skorzystać z oferty mebli artystycznych. Po prostu będą się one różniły znacznie kształtem, elementami wykończenia czy kolorystyką.

Dodatki artystyczne – jak wprowadzić je do wnętrza?

Jeśli twoje wnętrze jest już umeblowane sprzętami pochodzącymi z produkcji masowej, nie ma potrzeby wymieniać ich na artystyczne w skali 1:1. Taka zmiana po pierwsze jest dość kosztowna, a po drugie, żeby uzyskać wnętrze domu z charakterem niekiedy wystarczy wprowadzić niewielkie modyfikacje. Postaw na stylowe dodatki. W salonie z kominkiem może to być stojak na akcesoria kominkowe, w jadalni – stojak na butelki albo przyciągające uwagę świeczniki. Sypialnię ozdób awangardową lampką nocną, a w korytarzu użyj ciekawego parasolnika. Takie zabiegi sprawią, że twoje mieszkanie nabierze unikalnego, niepowtarzalnego charakteru.