Jak sprzątać zalane mieszkanie?

Niewiele jest rzeczy podobnych do stresu spowodowanego przez zalany dom. To nie jest coś, o czym myślisz każdego dnia i może nigdy nie mieć na ciebie wpływu. Jednak dla tych osób, które borykają się z konsekwencjami zalanego domu, stres jest ogromny. Niezależnie od tego, czy jest to gwałtowna burza, pęknięta rura, czy przeciekający dach, zalanie domu lub mieszkania jest niespodzianką i pozostawia tylko stres i zniszczony dom. Chociaż może być konieczne wyrzucenie niektórych przedmiotów, wiele innych można uratować.

Zalane mieszkanie jest absolutnie nieszczęśliwe. To okropna sytuacja i wymaga natychmiastowego działania, aby chronić siebie i swoje rzeczy. Małe przecieki i duże zalania mogą być równie katastrofalne – to normalne, że czujesz się przytłoczony, jeśli masz do czynienia z uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę. Od pleśni po przemoczone dywany i zniszczone meble, konsekwencje zalanego mieszkania są trudne do opanowania. Sprzątanie po powodzi może wydawać się trudnym zadaniem. Ważne jest, aby przygotować się i zaplanować, jak sobie z tym poradzić. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby jak najszybciej posprzątać, zdezynfekować oraz przywrócić swój dom do standardów życia.

Woda jest destrukcyjna.

Zawsze istnieje możliwość, że pewne rzeczy można uratować, jeśli zostaną odpowiednio wyczyszczone. Czyszczenie i dezynfekcja są niezwykle ważne, aby były wykonywane prawidłowo, aby zapobiec uszkodzeniom i chorobom. Nie poddawaj się od razu, wyrzucając wszystko. Zrób małe wyszukiwanie w Internecie, aby dowiedzieć się, jak ratować przedmioty dotkniętych powodzią.

Znajdź źródło powodzi

Jeśli możesz bezpiecznie poruszać się po swoim domu, pierwszym krokiem jest odcięcie wody. Zawór może znajdować się wewnątrz lub na zewnątrz. Zwykle znajduje się w pobliżu podgrzewacza wody lub pod zlewem. Jeśli zdołasz zadzwonić do właściciela lokalu, może on być w stanie Cię poinstruować. Jeśli nie możesz znaleźć zaworu odcinającego, postaraj się zlokalizować źródło zalania, a następnie odejdź. Jeśli przebywanie w budynku jest niebezpieczne (huragan lub klęska żywiołowa), wyjdź jak najszybciej z mieszkania, jednocześnie ratując to, co możesz w ciągu dwóch minut. Chwyć komputer, ważne dokumenty.

Pomyśl o profesjonalnym zespole sprzątaczy

Niewielkie zalanie w łazience może nie wymagać pełnego profesjonalnego czyszczenia. Jednak całkowicie zalane mieszkanie to doskonały powód, aby zarezerwować sprzątanie po zalaniu w profesjonalnej firmie, która oferuje usługi sprzątające. W zalanym mieszkaniu możesz być narażony na niebezpieczną pleśń i inne niebezpieczeństwa. Dezynfekcja po zalaniu to bardzo ważny krok. Jeśli wynajmujesz mieszkanie, warto sprawdzić, czy właściciel może zapłacić za sprzątanie, ponieważ jest to jego własność. Jeśli spotkasz się z oporem, możesz zaproponować podział kosztów.