3 wskazówki dla osób sprzedających dom po raz pierwszy

Tak często wydaje się, że wszystkie rozmowy o nieruchomościach w wiadomościach skupiają się na kupujących. Porady dotyczące zakupu pierwszego domu, tworzenia portfela inwestycyjnego lub budowy nowego osiedla. Łatwo jest przeoczyć drugą połowę rynku nieruchomości – sprzedającego.

Znajdziesz mnóstwo porad wokół dla kupujących po raz pierwszy, ale co z tego, kiedy jesteś sprzedającym po raz pierwszy? Nie martw się, mamy kilka wskazówek, aby ustawić Cię na właściwej drodze do sprzedaży swojego pierwszego domu.

Sprzedając swój pierwszy dom może zaoferować kilka unikalnych wyzwań.

Sprzedając dom warto sprawdzić ile takie domy mogą kosztować w innych dużych miastach europy jak Hannover w Niemczech , Bordeaux we Francji czy Leicester w Anglii

  1. Naucz się czytać cykl nieruchomości

Znając właściwy czas na listę swojego domu jest ważną częścią pierwszej sprzedaży. Badanie z 2014 roku przeprowadzone przez CoreLogic RP Data wykazało, że średni okres przetrzymywania domów w Australii wynosi nieco ponad 10 lat, a podobne badanie w Nowej Zelandii wykazało, że około połowa wszystkich domów jest ponownie sprzedawana w tym samym okresie.

Jeśli trzymałeś swój pierwszy dom przez ponad dekadę, rynek nieruchomości jest teraz prawdopodobnie zupełnie inny. Niebotyczne ceny nieruchomości, szczególnie w dużych miastach, takich jak Sydney, Melbourne i Auckland, oznaczają, że możesz czerpać ogromne zyski kapitałowe, jeśli sprzedasz w odpowiednim czasie.

  1. Uzyskaj wycenę

Sprzedaż domu to dziedzina, która ma swoje własne, unikalne wyzwania, szczególnie jeśli jesteś osobą, która po raz pierwszy zdecydowała się na zakup. Jeśli osiedliłeś się w swoim domu przez jakiś czas, nie jest łatwo wiedzieć dokładnie, ile powinieneś oczekiwać, aby uzyskać na niestabilnym rynku nieruchomości. Podczas gdy stosunkowo łatwo jest uzyskać wycenę nieruchomości od lokalnej rady, warto poprosić agenta nieruchomości o bardziej dokładną i świadomą wycenę.

Wyceny Rady są poręczne, aby mieć, ale dla bardziej dokładnego reprezentowania wartości domu, agent w pełni zanurzony w rynku nieruchomości w Twojej okolicy jest najlepszym zakładem.

  1. Przygotuj swój dom do sprzedaży

Kiedy już zdecydujesz się sprzedać swój dom, ważne jest, aby zaprezentować najlepszy możliwy front do potencjalnych nabywców. To może być tak proste, jak danie gospodarstwa domowego przyzwoite czyszczenie, wewnątrz i na zewnątrz. Ubierając niektóre z mniej ekscytujących obszarów domu z nowym elementem, otwierając drzwi i zasłony, aby umożliwić maksymalne światło i prostowanie wszelkich nieuporządkowanych lub zagraconych obszarów są wszystkie dobre opcje, aby pierwsze wrażenie było dobre.

Idealnie, chcesz podkreślić, jak wykorzystałeś najlepsze cechy swojego domu, jednocześnie pozostawiając wystarczająco dużo miejsca dla kupujących, aby wyobrazić sobie, jak mogą uczynić tę przestrzeń swoją własną. Nie trzeba żadnych formalnych szkoleń w zakresie projektowania wnętrz, ale jeśli walczysz o inspirację, dobry agent nieruchomości może pomóc w wyświetlaniu domu w najlepszym wydaniu.