Jak lepiej prasować – porady

Jedne obowiązki domowe są łatwiejsze od innych. Przykładowo o wiele łatwiej jest wytrzeć kurze czy odkurzyć mieszkanie, a nawet ugotować obiad, niż wyprasować koszulę. Prasowanie jest jednym z manualnie bardziej wymagających czynności i tylko posiadanie kilku lat wprawy sprawia, że czynność ta staje się łatwiejsza. Przypalone ubrania i zaprasowane fałdy to jedne z wielu konsekwencji niskich umiejętności prasowania. Co zatem zrobić, aby prasowanie było łatwiejsze i mniej frustrujące? Jak można ułatwić sobie tę złożoną czynność? Istnieje kilka sposobów, które mogą pomóc początkującym.

Łatwiejsze prasowanie

Przede wszystkim dobrze jest zaopatrzyć się w spray do prasowania. Dzięki takiemu sprayowi ubranie będzie cały czas lekko zwilżone, a to sprawi, że ani go nie przypalisz, ani nie zaprasujesz żadnej fałdy. Wilgotniejsze ubrania są zwyczajnie łatwiejsze do wyprasowania. Uważaj jednak, aby. nie przesadzić z ilością sprayu, gdyż może on wtedy tworzyć plamy na ubraniu. Kolejne ułatwienie to solidna deska do prasowania. Zadbaj, aby była dopasowana do Twojego wzrostu i przede wszystkim stabilna. Ważne też, aby deska była odpowiednio długa, ale nie za szeroka i aby miała osobną przestrzeń na bezpieczne odłożenie żelazka.

Dobór żelazka – czym się kierować

Jeśli Twoje żelazko jest stare i zaczęło rdzewieć, wówczas nie używaj go dalej i po prostu spraw sobie nowe. Obecnie jest bardzo szeroki wybór żelazek z najróżniejszymi funkcjami, które sprawią, że prasowanie stanie się przyjemne. Jeśli nie masz czasu na przeglądanie licznych ofert żelazek, po prostu zaufaj najbardziej znanym producentom. Przykładowo firma Bosh cieszy się dobrą opinią wśród klientów, zatem możesz ze spokojem zdecydować się na zakup ich żelazka.

Ważne, aby Twoje nowe żelazko miało funkcję samo-wyłączenia się, jeśli pozostanie zbyt długo położone na materiale. Nowe, inteligentne żelazka posiadają taką funkcję. Uchroni Cię to od ryzyka przypalenia ubrania, czy nawet od ryzyka wzniecenia pożaru.