Tekstylia do pokoju młodzieżowego

Urządzenie pokoju dziecka może przyprawić o gęsią skórkę, co zatem powiedzieć na temat pokoju młodzieżowego? Nastolatek ma już swój gust, kształtuje się jego styl, ale jeszcze często się zmienia. Jak wyposażyć jego przestrzeń, by była praktyczna, ale też trafiła w gust? Ważne są m.in. tekstylia, bo to one budują charakter.

Przede wszystkim nie kieruj się jedynie swoim gustem, ale weź pod uwagę to, co komunikuje Ci młody człowiek – to jego pokój i to ona ma się w nim dobrze czuć. Pomóż mu urządzić przestrzeń jak najlepiej, służ radą, ale nie naciskaj. Tym razem skupmy się jednak na dodatkach tekstylnych, gdyż w dużym stopniu to one wpływają na wrażenia estetyczne.

Pościel młodzieżowa

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jest pościel dla młodzieży – jeśli znasz gust swojego dziecka, na pewno znajdziesz odpowiednią. Kieruj się też aktualnymi trendami – modne są m.in. wzory geometryczne, pościel 3D, motywy sportowe i przyrodnicze. Rozmiar dopasuj do łóżka i materaca – zwykle wystarczający będzie model 160×200 cm, ale popularna jest także pościel 200×220 cm.

Zasłony do pokoju młodzieżowego

Każdy element wyposażenia powinien ze sobą współgrać – zarówno pod względem koloru, jak i materiału. Jeśli wybierasz zasłony, pamiętaj, że ich kolor będzie miał ogromne znaczenie, gdyż jest to jeden z najbardziej widocznych dodatków.

Postaw na spokojne kolory, które lubi Twoje dziecko – uniwersalna będzie szarość, ale dla chłopca odpowiedni będzie też kolor morski, a dziewczyny gustują w pudrowym różu. Wolicie coś bardziej energetycznego? Limonka zrobi wrażenie! Z wybranym kolorem powinna też korespondować pościel młodzieżowa.

Poduszki dekoracyjne

Duży wpływ na ogólny wystrój pokoju mają także poduszki dekoracyjne oraz poszewki. Dopasuj je na zasadzie kontrastu do pościeli, a dodadzą charakteru – warto stworzyć zestaw z modeli różnej wielkości. Do wyboru są modele różnej wielkości, w najrozmaitszych kolorach i o odmiennych kształtach. Poza tym zmiana poszewek odmieni wystrój w jednej chwili, więc można je zmieniać kilka razy w ciągu roku!

Koce i narzuty

Stylowa narzuta na łóżko zabezpieczy pościel przed kurzem. Jeśli obawiasz się, że kołdra 200×220 cm czy inna jest narażona na pobrudzenie, narzuta lub koc będą dobrym wyborem. Jednak ich rola nie kończy się na tym praktycznym zadaniu – narzuta zadba też o wystrój. Do wyboru są najróżniejsze modele – gładkie, dwustronne, w różne motywy i wzory. Zamiast narzuty możesz też położyć na pościeli koc, który także doskonale sprawdzi się w tej roli.

 

Kategoria: wnętrza