Przykłady świątecznego wystroju, który zrobi wrażenie na gościach

Boże Narodzenie to świetna okazja do spotkań w gronie rodziny. W ciągu roku wszyscy uganiają się za swoimi sprawami, codzienne życie niestety pochłania dużo czasu i mało kto ma możliwość spotykać się regularnie z rodziną, która mieszka w nieco bardziej odległym miejscu. Przy tej wyjątkowej okazji chcielibyśmy, by wszystko było idealne: atmosfera, potrawy, choinka, ozdoby świąteczne, a nawet pogoda! Nie na wszystko mamy wpływ, ale dekoracje z powodzeniem możemy przygotować tak, by wszystkich wprawiały w zachwyt.

Wypieki nie tylko na stole

Bardzo oryginalnym a przy tym efektownie wyglądającym pomysłem jest użycie pierniczków jako ozdoby świąteczne. Piernikowe chatki oblane słodkim lukrem imitującym śnieg wyglądają obłędnie i przykuwają uwagę nie tylko dzieci uwielbiających słodkości. Słodka tajemnica tkwi w tym, że wcale nie trzeba być mistrzem cukiernictwa, by stworzyć takie lukrowane arcydzieło. W sklepach dostępne są gotowe zestawy z mieszanką mąki i przypraw oraz z szablonami i wszelkimi instrukcjami niezbędnymi do osiągnięcia oszałamiającego efektu. Przy okazji cały proces jest świetną zabawą, którą można z powodzeniem podzielić się z dziećmi.

Choinka będzie wyglądała bardzo nietypowo i apetycznie, gdy powiesimy na niej aromatyczne i kolorowo ozdobione pierniczki. Koniecznie muszą być we wszystkich możliwych kształtach, by było jak najbardziej ciekawie! Renifer z czerwonym nosem, Mikołaj z brzuchem pękatym z przejedzenia, różowa choinka, żółty bałwanek, czy śnieżynka – w końcu Boże Narodzenie jest wesołym świętem, dlatego wszelkie ozdoby świąteczne powinny wprawiać w taki właśnie nastrój.

Nietypowe ozdoby, wyposażenie domu

Dlaczego mielibyśmy kupować bombki, skoro to tak bardzo oklepane, a przy tym zazwyczaj ozdoby świąteczne? Na drzewku bardzo efektownie będą wyglądały zawieszki wykonane z papieru metodą origami. Niektóre wzory są łatwe, inne nieco trudniejsze, ale wszystkie dają taką samą satysfakcję i frajdę. Nawet sama choinka może zostać wykonana z wielu małych, zielonych karteczek poskładanych w odpowiedni sposób, by tworzyć moduły konstrukcji. Jeśli jednak wolimy tradycyjne drzewko, bardzo ładnie będą wyglądać na nim papierowe śnieżynki przywieszane na zmianę z prawdziwymi leśnymi szyszkami, które można wcześniej pomalować lub poprószyć kolorowym brokatem. Najpiękniejsze jest to, że przy wykonywaniu ozdób na takie okazje jak Boże Narodzenie ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia.