Urządzamy garderobę – kilka wskazówek, które mogą okazać się w tym pomocne!

Garderoba we własnym domu lub mieszkaniu to niezwykle funkcjonalna przestrzeń, w której z powodzeniem przechowamy naszą odzież, buty czy dodatki. Czym kierować się, aranżując tego typu pomieszczenie?

Pojemne szafy i komody

Przygotowanie garderoby to dobra okazja na… porządki. Zanim nową przestrzeń uzupełni przestronna szafa, komody lub nowe półki, dobrym pomysłem będzie przegląd posiadanej odzieży. Gdy pozbędziemy się zniszczonych lub znoszonych ubrań, łatwiej będzie ocenić, ile miejsca powinna zajmować nasza garderoba. W tym celu możemy zaaranżować niezagospodarowane dotąd pomieszczenie lub wydzielić przestrzeń w już istniejącym za pomocą ścianki działowej – np. w sypialni lub na poddaszu.

Trudno wyobrazić sobie funkcjonalną garderobę bez odpowiednich mebli przeznaczonych do przechowywania. Pojemna szafa z powodzeniem pomieści kurtki, płaszcze oraz liczne sukienki, a komoda z szufladami – swetry, bluzki lub bieliznę. Dla wielu osób odpowiednim wyborem okazuje się szafa na wymiar, która pozwoli nam maksymalnie zagospodarować dostępną przestrzeń.

Miejsce na buty i dodatki

Szczególną rolę w garderobie zajmuje szafka na buty. Dobrym wyborem będzie ułożenie każdej z posiadanych par na oddzielnej półce lub w pudełkach. Ciekawym pomysłem może okazać się także wybór przeznaczonych do przechowywania obuwia specjalnych wieszaków. Garderoba to doskonałe miejsce nie tylko na odzież, ale także nasze dodatki i akcesoria – krawaty, szale, chusty lub nakrycia głowy. Je również możemy przechowywać w tekturowych pudełkach lub szufladach.

Chcąc dbać o porządek w garderobie postawmy także na akcesoria, które pomogą nam w jego utrzymaniu. Dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w wieszaki, kosze, dodatkowe organizery, w których ułożymy zarówno odzież, jak i dodatki. Odpowiednie przechowywanie ubrań będzie stanowić ich dodatkową ochronę przed kurzem lub uszkodzeniem materiału.

Perfekcyjne kreacje w każdym calu

Garderoba dla wielu z nas to nie tylko miejsce w którym przechowujemy odzież – niejednokrotnie także to właśnie tutaj dopracowujemy nasz strój przed wyjściem z domu. Jeśli wybrane meble nie zostały wyposażone w odpowiednich rozmiarów lustro, dobrym pomysłem będzie ulokowanie go w garderobie. Nie mniej praktycznym wyposażeniem mogą okazać się stojaki na biżuterię. Jeśli pozwala na to miejsce (szczególnie, gdy mowa o damskiej garderobie), możemy zdecydować się na wyposażenie pomieszczenia w toaletkę, dzięki której możliwe będzie przygotowanie makijażu, a wszystkie niezbędne w tym celu akcesoria będziemy mieć pod ręką