Na co zwrócić uwagę, wybierając ekspres do kawy?

Aromatyczna, pobudzająca i pełna smaku – wielbicieli kawy nie trzeba przekonywać do jej licznych zalet. Chcąc delektować się ulubionym napojem, nie zawsze jednak mamy ochotę odwiedzać kawiarnię. Wówczas z pomocą może przyjść nam ekspres do kawy, który pojawi się w naszej kuchni. Na co warto zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Pyszna kawa każdego ranka

Na ekspres, który przygotuje dla nas wyborną kawę, warto zdecydować się z kilku powodów – posiadając to urządzenie, możemy cieszyć się perfekcyjnie przyrządzoną kawą w domowym zaciszu. Nowoczesne ekspresy pozwolą nam również na szeroki wybór – w zależności od wybranego modelu możemy przygotować espresso, cappuccino, macchiato lub smakowite napoje na bazie kawy, które możemy wzbogacić dodatkami.

Jak wybrać ekspres do kawy?

Przed zakupem sprzętu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Jednym z nich jest rozmiar samego urządzenia. Jeśli nasza kuchnia jest niewielka, dobrym wyborem będzie kompaktowy ekspres do kawy. Tego typu urządzenia, mimo małych rozmiarów, wyróżnia wysoka funkcjonalność i ciekawe wzornictwo. Większe ekspresy do kawy warto wybrać wówczas, gdy nasza kuchnia, z uwag na odpowiednio duża przestrzeń, pozwoli na ulokowanie ich w przestrzeni tak, aby korzystanie z niego było komfortowe.

Jeśli nasz ulubiony napój przygotowujemy każdego dnia lub w momencie, gdy często przyjmujemy lubiących kawę gości, wybierzmy ekspres z odpowiednio dużym pojemnikiem na wodę. Kolejnym aspektem, jaki warto wziąć pod lupę, są rodzaje kaw, jakie będzie dla nas w stanie przyrządzić urządzenie. Na rynku znajdziemy różnego rodzaju ekspresy, oferujące przygotowanie klasycznej małej czarnej, a także kaw mlecznych czy nawet mające wśród swoich funkcji opcję przygotowania czekolady na gorąco. W dobie dzisiejszych technologii możemy zdecydować się także na ekspres do kawy, który możemy połączyć z zainstalowaną w smartfonie aplikacją – wówczas wystarczy jedno kliknięcie, aby ulubiona kawa powitała nas swoim aromatem jeszcze zanim… wstaniemy z łóżka.

Kawa kawie nierówna

Wybierając ekspres, warto zastanowić się także, jaka kawa spełni nasze oczekiwania. Na rynku znajdziemy zarówno kawy w ziarnach, mielone, jak i te w kapsułkach. Każdy z wariantów zapewnia nieco inne wrażenia smakowe i warto wybrać je w zależności od typu ekspresu. Dzięki różnorodności produktów, jakie znajdziemy na rynku, każdy wielbiciel tego napoju znajdzie coś dla siebie. Możliwości jest sporo – od słodkich smaków, po te cieszące się mocną goryczką czy z wyczuwalnymi owocowymi nutami.