Basen ogrodowy – na jakie rozwiązania warto zwrócić uwagę?

Letnie popołudnia spędzane na orzeźwiających kąpielach brzmią jak marzenie? Współczesny rynek oferuje wiele możliwości, jeśli chodzi o baseny, które uświetnią przestrzeń naszego ogrodu. Jak wybrać ten, który spełni nasze oczekiwania? Oto przegląd najpopularniejszych rozwiązań!

Baseny dmuchane

To jeden z najpopularniejszych typów basenów, jakie możemy wybrać. Wyróżniają się nie tylko stosunkowo niska ceną, ale także różnorodną kolorystyką. Najczęściej decydujemy się na basen dmuchany, chcąc zapewnić dobrą zabawę naszym pociechom. W ofercie producentów znajdziemy dziecięce baseny w różnych wariantach – np. wyposażone w ławeczki, zjeżdżalnie czy dodatkowe dekoracje. Bogactwo rozwiązań pozwoli nam w prosty sposób stworzyć prawdziwy wodny plac zabaw dla najmłodszych!

Baseny rozporowe i stelażowe

Jeśli z ciekawego dodatku, jakim są baseny ogrodowe, chcemy korzystać w większym gronie, dobrym wyborem mogą okazać się konstrukcje rozporowe lub stelażowe. Czym się różnią? Baseny rozporowe wykorzystują nacisk wody, która je wypełnia, aby utrzymać pożądaną formę, z kolei basenom stelażowym pomaga w tym odpowiednia konstrukcja. W obu grupach znajdziemy produkty w różnych kształtach lub rozmiarach. Tego typu rozwiązaniu warto zapewnić równe podłoże – np. w postaci betonu lub kostki brukowej.

Baseny kąpielowe i jacuzzi w ogrodzie

Ciekawym i zyskującym coraz większą popularność pomysłem są niecki basenowe, które mogą zostać zainstalowane w przestrzeni naszego ogrodu lub tarasu. Tego typu baseny ogrodowe zaprojektuje i wykona dla nas profesjonalna firma – warto skorzystać z jej wsparcia, jeśli zależy nam na satysfakcjonującym efekcie. Ciekawe aranżacje możemy uzyskać wybierając basen w nietypowym kształcie lub wyposażony w funkcję jacuzzi. Współczesna technologia basenowa pozwala nam na dużą dowolność w tym zakresie i jak najlepsze dopasowanie efektu końcowego do naszych potrzeb.

Baseny ogrodowe a akcesoria

Decydując się na basen, który pojawi się w naszym ogrodzie, warto zadbać także o odpowiednie akcesoria basenowe, dzięki którym korzystanie z kąpieli w zaciszu własnego tarasu lub ogrodu stanie się prawdziwą przyjemnością. W grupie produktów tego typu znajdziemy m.in. specjalne filtry basenowe lub zadaszenia chroniące wodę przed większymi zanieczyszczeniami – np. liśćmi lub owadami. Warto zwrócić uwagę także na preparaty pozwalające pozbyć się glonów. Ich stosowanie zmniejszy ryzyko korzystania z basenu, pozwalając uniknąć tzw. śliskiego dna. O temperaturę wody zadbają odpowiednie grzałki lub pompy ciepła.

Możliwości na aranżację basenu w przestrzeni posiadanego podwórka lub tarasu jest wiele. Analizując z uwagą nasze oczekiwania i korzystając z bogactwa możliwości oferowanych przez współczesny rynek, z powodzeniem zaaranżujemy przestrzeń zapewniającą orzeźwiającą zabawę naszym pociechom lub pool party w gronie naszych znajomych!