Mieszkanie na najwyższym poziomie

Polacy kupują coraz więcej mieszkań własnościowych. Wynika to przede wszystkim z chęci usamodzielnienia się czy posiadania czegoś swojego, “na własność” ale nie tylko. Mieszkanie to doskonała inwestycja na przyszłość jako zabezpieczenie dla dzieci lub wnuków, lokata kapitału czy możliwość uzyskiwania dochodu z wynajmu. Często nowo oddawane do użytku lokale deweloperskie określa się mianem “apartamentów” chociaż nie każde mieszkanie, nawet nowoczesne, to apartament w dosłownym tego słowa znaczeniu. Jakie zatem cechy wyróżniają apartamenty spośród innych lokali mieszkalnych dostępnych na rynku?

Cechy apartamentu idealnego

W tym artykule omówimy kilka najważniejszych cech, jakie muszą być spełnione aby konkretny lokal mieszkalny można nazwać apartamentem. Potocznie tym mianem określa się duże, przestronne mieszkanie, położone w ścisłym centrum miasta lub w dzielnicy biznesowej. Do najczęściej wymienianych cech apartamentu należy również nowoczesna i stylowa architektura. To oczywiście prawda jednak apartament charakteryzuje się jeszcze kilkoma ważnymi zaletami, które odróżniają go od typowego mieszkania. Te cechy to na przykład niezwykle wysoki standard wykończenia zagwarantowany użyciem materiałów najwyższej jakości takich jak kamień, marmur, wysokogatunkowe drewno. Budynek, w którym ulokowane są apartamenty musi zostać zaprojektowany przez uznanych architektów lub renomowaną pracownię architektoniczną. Przy wykończeniu budynku również zastosowane zostały materiały najwyższej jakości takie jak szkło czy metal. Nowoczesny apartamentowiec posiada całodobową ochronę i monitoring, często dostępne są również usługi concierge. Wewnątrz można korzystać z dodatkowych opcji takich jak siłownia, basen czy klub fitness. Ogromnym atutem każdego takiego budynku jest również dobra lokalizacja (centrum miasta, dzielnica willowa), dobra, rozbudowana komunikacja i widok z okien apartamentu – bliskość terenów zielonych i naturalnych (park, las, jezioro, plaża). Dobry apartamentowiec posiada również windy, umiejętnie zaaranżowaną przestrzeń wspólną oraz układ inny od typowego bloku mieszkalnego (wysokość pomieszczeń co najmniej 3 metry, większy metraż – powyżej 100 metrów, ograniczona ilość lokali na każdym poziomie).

Przestrzeń wewnątrz

Projektowane obecnie apartamenty wyróżnia także nowoczesny układ pomieszczeń: w każdym tego typu lokalu znajdziemy stylowo zaprojektowane łazienki (najczęściej więcej niż jedna w całym mieszkaniu), garderobę, gabinet służący do pracy, ponadto pomieszczenia mogą być podzielone na część dzienną i nocną. Dobry apartament wyróżnia również dostęp do przestronnego tarasu, wysokie okna na całą wysokość ścian oraz system tzw. inteligentnego domu – klimatyzacja, monitoring, dźwiękoszczelne okna i drzwi.

Nowoczesny apartament to lokal nie tylko o pięknym, niespotykanym wręcz wyglądzie ale również wygodny do życia, pracy czy rozrywki. Pełen nowoczesnych udogodnień i funkcjonalności. Tego typu miejsce jest gwarancją udanego mieszkania.