Wnętrze nowoczesne i modne

Na pewno każdy z nas myślał niedawno o remoncie mieszkania czy domu lub zmianie aranżacji i wystroju wnętrz. Często nie trzeba przeprowadzać remontu generalnego, żeby “odświeżyć” poszczególne pomieszczenia. Niezwykle ważnym elementem wykończenia każdego pokoju lub gabinetu jest podłoga – odpowiednio dobrana odmieni wnętrze, uczyni je stylowym i nowoczesnym albo rozjaśni. Skoro mówimy o podłodze, warto też wspomnieć o panelach podłogowych.

Rodzaje paneli – które wybrać i gdzie kupić?

Na rynku możemy obecnie wymieniać spośród różnorodnych rodzajów paneli podłogowych. Każde z nich charakteryzują się innym rodzajem wykonania (również takimi parametrami jak klasa ścieralności czy grubość) oraz inaczej wyglądają.
Do wyboru mamy klasyczne panele drewniane, panele laminowane oraz winylowe.
Jeśli podobają Ci się drewniane podłogi, możesz wybrać panele podłogowe laminowane imitujące drewno. Oprócz ładnego wyglądu odznaczają się one dobrą wytrzymałością oraz łatwością w utrzymaniu na nich czystości. Możemy wybrać również odpowiedni kolor paneli. Panele na podłodze jasne są polecane szczególnie do domu gdyż idealnie ocieplą i rozjaśnią każde pomieszczenie. Z kolei panele ciemne będą stanowiły dobry wybór w miejscach publicznych, takich jak biuro, hotel itp.
W pomieszczeniach takich jak łazienka czy kuchnia najlepiej zdadzą egzamin panele winylowe. Utrzymanie ich w czystości jest bardzo łatwe ponadto panele tego typu są odporne na wilgoć, działanie wysokiej temperatury i nie pochłaniają wody, oleju i innych płynów. Panele winylowe są bardzo łatwym w montażu materiałem wykończeniowym a także są miłe w dotyku.
Panele możemy kupić w każdym markecie budowlanym gdzie ich wybór jest zdecydowanie największy, dobrych sklepach z wyposażeniem wnętrz lub w sklepach internetowych. Często zdarza się jednak, że w tych ostatnich nie wszystkie modele są dostępne, warto też pamiętać o tym, że wizualizacja z internetu może wyglądać nieco inaczej niż w realnym pomieszczeniu. Dlatego lepiej kupować panele stacjonarnie gdzie możemy obejrzeć poszczególne rodzaje i kolory a fachowy pracownik z pewnością doradzi nam, które wybrać.

Montaż

Układając panele, musimy pamiętać o kilku rzeczach. Najważniejszy jest montaż odpowiednich podkładów. Ich zadaniem jest tłumienie odgłosów, lepsza izolacja oraz zwiększona odporność na obciążenia. Należy też zastosować folię paroizolacyjną, która zabezpieczy podkład i panele przed wilgocią pochodzącą z posadzki.

Zalety paneli

Jedną z największych zalet paneli jest fakt, iż montuje się je szybko oraz w bardzo prosty sposób. Panele dostaniemy również w bardzo różnych rozmiarach, wzorach i kolorach, możemy na przykład stworzyć imitację drewna, marmuru, kamienia i uczynić wnętrze naszego domu modnym i nowoczesnym. Każdy pokój zyskać może zupełnie inny wygląd. Panele podłogowe są łatwe w utrzymaniu czystości i znacznie tańsze w stosunku do innych materiałów wykończeniowych. Są odporne na działanie środków chemicznych oraz na zarysowania, również w bardziej zatłoczonych miejscach (umożliwia to odpowiednia klasa ścieralności).
Wybór paneli podłogowych to dobry wybór do Twojego domu lub mieszkania.