Wanna narożna w niedużej łazience

Wiele osób urządzających łazienkę marzy o wannie. W małych wnętrzach w blokach jej montaż może jednak być problemem – w takich sytuacjach jedną z opcji są wanny narożne, które pozwalają stworzyć funkcjonalną i estetyczną łazienkę.

Wanny narożne – różne rodzaje do wyboru

W ofercie różnych producentów znajdziemy różne modele wanien – w tym między innymi wanny narożne do montażu w rogu pomieszczenia. Mogą one różnić się pojemnością, kształtem (np. trójkątne, trapezowe itd.), wymiarami i rodzajem materiału, z którego zostały wykonane. Najczęściej wybierane są wanny narożne zaokrąglone od frontu. Dodatkowo można zainwestować w inne udogodnienia – jak siedzisko, zagłówek, system hydromasażu itd.

Wanna narożna w małej łazience

Taka wanna świetnie sprawdzi się m.in. w małych pomieszczeniach, bo można je dopasować do wymiarów łazienki. Poza tym mogą one służyć nie tylko do standardowej kąpieli, ale też sprawdzą się jako prywatne spa. Podczas wyboru konkretnego modelu wiele zależy od układu i wielkości łazienki. Większość wanien jest dostępna w dwóch wersjach – prawej i lewej. Narożne wanny zajmą mniej miejsca niż standardowe i wpisują w całą aranżację – są lekkie i nie przytłaczają wizualnie. Jednak przede wszystkim stworzą one wygodne miejsce do kąpieli.

Wanny narożne z parawanem – wanna i prysznic w jednym

Bardzo popularne są też wanny narożne z parawanem, gdyż łączą one zalety zarówno wanny, jak i prysznica. To alternatywne rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, co ma znaczenie przede wszystkim w małej łazience – jeśli lubisz kompromisy, rozważ zakup właśnie takiego modelu. Wanna z parawanem pozwoli na długie i relaksujące kąpiele, szybki prysznic, wygodne umycie dziecka czy pranie ręczne.

Z jakiego materiału wannę wybrać?

Kiedyś najpopularniejszym materiałem do produkcji wanien było żeliwo, obecnie liderem wśród takich tworzyw jest akryl. Ma on wiele zalet – jest wytrzymały, plastyczny (można z niego uformować nieckę o każdym kształcie), ciepły w dotyku i lekki. Taka wanna długo utrzymuje ciepło, co ma znaczenie podczas kąpieli. Mimo to nadal popularne są też wanny żeliwne, które słyną ze swojej trwałości. Poza tym długo trzymają ciepło, co docenią miłośnicy relaksowania się.

Stalowe wanny z kolei są zimne, ale nadal chętnie kupowane – wyróżnia je wysoka odporność na ścieranie. Jeśli mamy pupila, najlepiej kąpać go właśnie w wannie stalowej. Wanny, do produkcji których wykorzystano stal, są pokryte warstwą emalii. Do ich czyszczenia wystarczy miękka ściereczka i łagodne preparaty chemiczne.

Kategoria: dom