Malowane płytki łazienkowe

Współcześnie wiele osób bardzo często zastanawia się w jaki sposób szybko a także tanio przeprowadzić metamorfozę swojego wnętrza. O ile wprowadzenie zmian w pokojach wydaje się proste o tyle w łazience stają przed nim ważne pytania, takie jak : co z tymi płytkami? Wymiana kafli wiąże się nie tylko z ich zakupem, ale równie często ze znalezieniem fachowca, który je położy. A to niestety nie oznacza tanich zmian. Co jednak da się zrobić, żeby jednak odnowić to wnętrze? Warto zastanowić się nad pomalowaniem płytek, które już są położone. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają już zrobiona łazienkę w mieszkaniu z rynku wtórnego i zastanawiają się, czy warto urządzać ja od początku.

Malowane płytki łazienkowe

Wbrew pozorom coraz więcej osób decyduje się właśnie na to rozwiązanie. Co więcej, osoby, które wykonały już metamorfozę swojej łazienki przy użyciu farby do płytek są bardzo zadowolone. Warto jednak zauważyć, że taka firma odnawiania najlepiej sprawdzą się w przypadku płytek na ścianach, które nie są narażone na zarysowania w trakcie chodzenia oraz na dodatkowe ścieranie. Doskonały efekt utrzymuje się przez wiele miesięcy a nawet lat. Co prawda nie są to nadal nowe płytki, ale doskonale się trzymają i dają niesamowity efekt. A jeśli chodzi o podłogę, to można ją odnowić poprzez wykładzinę czy specjalne panele. W ten sposób możesz w swojej łazience uzyskać efekt “wow”!

Warto wiedzieć, że farby do płytek mają dosyć wysoką cenę, jednak i tak wychodzą dużo taniej niż wymiana ich na ścianach i podłodze. Przed przystąpieniem do pracy należy dokładnie odtłuścić malowane powierzchnię łącznie z fugami. Tylko w ten sposób farba będzie dobrze przywierać do powierzchni. Ten zabieg można dla pewności przeprowadzić nawet dwa razy. Na tak przygotowane ściany możesz nakładać farbę. W zależności od wybranej firmy możesz mieć różną gamę kolorów do wyboru, jednak doskonale wpisują się one w nowoczesne trendy. W ten sposób możesz stworzyć z łazienki rodem z lat ’90 naprawdę nowoczesne wnętrze. Warto jednak pamiętać, że najlepszy efekt uzyskamy nakładając kilka warstw farby w kilkugodzinnych odstępach. Oczywiście ilość warstw zależy też od koloru wyjściowego płytek oraz tego, jaki ma nasza farba.

Jak widać malowane płytki w łazience to doskonały sposób na szybkie odnowienie tego wnętrza. Jeśli się do niego przygotujemy odpowiednio to możemy cieszyć się piękną łazienka jeszcze kilka lat bez konieczności wykonania długiego, drogiego oraz kłopotliwego remontu.

Zainwestuj w skuteczny marketing interetowy firmy remontowej w Warszawie – https://www.4rtweb.pl