Krzesła, które zmieniają wnętrza

Już dawno przestały być zwykłymi siedziskami. Mają ogromną moc dekorowania, choć często się o tym zapomina. Jakie jest idealne krzesło? Takie, które zapewnia komfortowy odpoczynek i zupełnie zmienia design wnętrza. Poznaj krzesła, które podkreślą właściwy charakter Twojego pomieszczenia.

Dlaczego styl krzesła jest ważny?

Czy krzesło powinno rzucać się w oczy? Tak, ale w wyjątkowy sposób. Mebel, który zwraca uwagę, wcale nie musi mieć złożonej geometrii, częściej zachwyca nieskomplikowana bryła i klasyczna linia. Krzesła Fameg to małe arcydzieła meblarstwa, które łączą w sobie prostotę i styl. Z takiego duetu mógł powstać tylko produkt idealny, ponieważ wysublimowany profil i elegancki wygląd w meblu zawsze oznacza jedno – szlachetność. Siedzenia powinny być spójne z całym wnętrzem, budować razem z nim odpowiedni klimat i dekorować w zamierzony sposób. W krześle wszystko jest ważne: kolor tapicerki, surowiec, kształt. Pudrowy róż niekoniecznie będzie pasował do industrialnego wnętrza, ale w stylach skandynawskich czy angielskich sprawdzi się znakomicie.

Krzesła drewniane – szlachetny dodatek pokoju

Drewo jest stabilne i wyjątkowo trwałe. Krzesła Fameg dzięki temu są solidne i służą przez wiele lat, stając się nawet wyjątkową pamiątką rodzinną. Cała produkcja oparta jest na tym surowcu i wyłącznie do niego dostosowano metody wytwarzania. To naturalny materiał, który do wnętrza wnosi sporo ciepła i sielskości. Drewo jest plastyczne, daje się z odpowiednią wiedzą pięknie kształtować. Dla firmy surowiec ma ogromne znaczenie. Wpływa na jakość i estetykę krzeseł oraz podkreśla wyjątkowy związek pomiędzy człowiekiem a naturą. To materiał, który wspaniale łączy się z tkaniną i odmiennymi surowcami. Dzięki temu powstają piękne model i komfortowe siedzenia.

Fameg – klasyka i nowoczesność ujęte w krzesłach

Fameg to firma meblarska, dla której liczą się rzeczy trwałe i niezmienne. Ich krzesła prezentują siłę surowca i tradycję rzemiosła. Tak unikalne profile oparć można uzyskać tylko dzięki odpowiednim technikom ręcznego gięcia, a te zostały zaczerpnięte od Michaela Thoneta – prekursora nadawania kształtu w sposób naturalny. Krzesła Fameg to rękodzieło, które wymaga doskonałej znajomości struktury i właściwości poszczególnych gatunków drzew. Z pokolenia na pokolenia przekazuje się wiedzę o tym, w jakim stopniu wysuszenia łatwiej jest zgiąć drewno bukowe, a w jakiej jesion. Potrzeba też ogromnej sprawności manualnej, przydatnej w tradycyjnym wyplataniu. To krzesła tworzone z pasją i z poszanowaniem praw natury. Surowiec pozyskuje się tylko z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony.

Krzesła firmy to kolekcja, która zachwyca różnorodnością. Pomimo tradycyjnych metod wytwarzania siedziska zaskakują bryłą i ponadczasowością. Nawet proste kontury eksponują charakterystyczną dla firmy estetykę. Różnorodność produktów zaskakuje. To wyjątkowe krzesła, a ich uniwersalność pozwala na umieszczenie ich we wnętrzach zarówno retro, jak i nowoczesnych. Koniecznie odwiedź stronę Famegu , znajdziesz tam swoje wymarzone siedzenia.