Mniej znaczy więcej – styl minimalistyczny

Styl minimalistyczny charakteryzuje się przede wszystkim prostotą oraz ładem jaki w nim panuje. Liczy się tutaj przestronność oraz harmonia. W tym stylu wszystko musi ze sobą współgrać i razem tworzyć jedną spójność. W pomieszczeniu urządzonym w tym stylu możemy się w pełni zrelaksować oraz skupić ( zbędne rzeczy nie skupiają naszej uwagi i nie rozpraszają). Cenią go sobie osoby pracujące twórczo. Wnętrze urządzone w tym stylu jest niezwykle eleganckie, dzięki jasnym barwom, które są tutaj dominujące oraz wysokiej jakości materiałów użytych do urządzenia.

Salon w stylu minimalistycznym

Salon w stylu minimalistycznym wcale nie jest taki łatwy do urządzenia jak by się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Tutaj każdy mebel i dodatek musi być bardzo dokładnie zaplanowany. Nie możemy pozwolić sobie na przypadkowe elementy, które wprowadzą nam w aranżacji chaos. Kolorami dominującymi najczęściej są biel, albo jej odcienie oraz szarości. Wszystko co znajdzie się w pomieszczeniu będzie bardzo proste, a zarazem eleganckie. Meble nie posiadają żadnych ozdobników ani mocnych akcentów kolorystycznych. W salonie minimalistycznym możemy pożegnać się z półkami, na których znajduje się mnóstwo bibelotów oraz książek. Pomieszczenie w tym stylu sprawia wrażenie bardzo czystego wręcz sterylnego. Dzieje się to za sprawa przestrzeni oraz braku przedmiotów zalegających na wierzchu. Dlatego nie jest to styl dla każdego, nie każdy się w nim odnajdzie. Minimalizm musi być spójny z naszą filozofią życiową, aby dobrze się czuć w aranżacji w tym stylu. Dominującymi materiałami w tym stylu są: szkło , drewno, beton i metal. Sprawiają one wrażenie wręcz surowości i to sprawia, że w tym stylu wiodą prym. Do ocieplenia trochę wnętrza posłużą nam dodatki w cieplejszych barwach lub cieplej tonacji drewno.

 

Pomimo iż minimalizm stawia na prostotę i wręcz zimne odcienie to jest to niezwykle elegancki styl. Wszystko co znajduje się w aranżacji pomieszczenia w tym stylu jest bardzo wysokiej jakości. Można rzec, że nie liczy się tu ilość tylko jakość. I to właśnie czyni ten styl wyjątkowym.